ikony wykorzystano ze strony webdesignerdepot.com
 • Adres:

  ul. Krzywa 18/7
  60-118 Poznań

 • Telefon

  693 225 575

 • E-mail:

  olarey.logopeda@gmail.com

 • Jak dojechać 

Referencje i opinie

 

Tata Jaremy

Mój syn Jarema uczęszczał na zajęcia do Pani Oli , próbując pokonać przeszkody językowe w wymowie „sz”, „cz” i „r”.
Nie jest łatwo nakłonić do ćwiczeń kilkuletnie dziecko, które nie rozumie potrzeby ciągłego powtarzania głosek, rozciągania języka, dodatkowo w czasach małej dbałości o poprawne i ładne mówienie. Konsekwencja i upór Pani Oli mogą na szczęście pokonać największy opór i niezawinione przez dziecko przeciwności losu. Pani Ola podczas zajęć jest nie tylko logopedą, ale i trochę psychologiem, trenerem i nauczycielem. Z całą pewnością Pani Ola profesjonalnie podchodzi do zajęć, intensywnie, konsekwentnie, a przede wszystkim skutecznie realizując postawione cele. Pani Ola szczerze i uczciwie rozmawia o wszystkich problemach, niezawodnie rozpoznając i wychwytując wszystkie drogi na skróty, a także okresy lenistwa.
Zajęcia p. Oli nie są dla wszystkich, tj. nie dla każdego rodzica. Pani Ola jest wymagająca zarówno wobec dzieci, jak i wobec rodziców. Z moich obserwacji wynika, że do p. Oli nie trafiają same łatwe przypadki, wręcz przeciwnie, przeważnie trudne i problematyczne. Z tego też względu o końcowym sukcesie decyduje nie tylko praca na samych zajęciach, ale i w domu, na co konsekwentnie zwraca uwagę Pani Ola. Zrozumienie tego oczywistego faktu, jest decydujące, a rodziców oczekujących cudów po kilku zajęciach czeka rozczarowanie. Z drugiej jednak strony o kilku cudach na zajęciach u Pani Oli słyszałem…

Paweł Jurałowicz

Rodzice Oskara

Nasz syn Oskar trafił do pani Aleksandry Reysner na terapię logopedyczną w wieku 6 lat. Po około roku pracy wszystkie wady wymowy zostały poprawione. Syn pięknie mówi, jego "r" jest niesamowicie wyraźne i bardzo prawidłowe. Jesteśmy wdzięczni p. Reysner za pracę z naszym synem. Uważamy, że p. Aleksandra ma wyjątkowe zdolności pedagogiczne i logopedyczne. Zajęcia prowadzone przez p. Olę to godziny pełne profesjonalnych ćwiczeń ale też zabawy. Oskar wprost uwielbiał te spotkania. Na pewno skorzystamy z zajęć jeszcze raz, kiedy dorośnie nasze drugie dziecko. Uważamy, że poprawna wymowa jest podstawą wykształcenia.

Z podziękowaniami. Rodzice Oskara

Mama Basi i Piotra

Z Panią Aleksandrą Reysner nasze dzieci pracują już od trzech lat. Początkowo z terapii logopedycznej korzystała nasza córka Basia. Teraz, jako uczennica pierwszej klasy, Basia nie ma już problemów z wymową. Pani Ola przygotowała ją także do podjęcia nauki w klasie I. Basia przed pójściem do szkoły pisała, czytała. Jako sześcioletni pierwszak ten rok zakończy sukcesem, a my cieszymy się, kiedy nasze dziecko chwalą. Obecnie Pani Ola pracuje z naszym synem Piotrem. Pani Ola jest bardzo dobrym logopedą. Nasze dzieci (choć różne: skupiona i grzeczna Basia i bardzo żywy Piotr) te zajęcia bardzo lubiły, choć potem musiały ciężko pracować w domu. Pani Ola to logopeda bardzo wymagający i od początku uczciwie stawia sprawę: bez wspólnej, systematycznej pracy dziecka i rodziców nie ma efektów.

Adrianna Tomczak - Wiśniewska

Mama Oli

Dwa lata temu tzn. 2010r. całkiem przypadkiem wraz z córką Olą trafiłyśmy na zajęcia logopedyczne do pani Oli Reysner. Szukałam logopedy w rejonie os. Kopernika. Cieszę się, że właśnie ten „przypadek” pozwolił nam spotkać i poznać p. Olę. Córka miała problemy z prawidłową wymową l, sz, ż, cz, dż, r. Konsekwencja, doskonały dobór ćwiczeń, form pracy doprowadził do oczekiwanych efektów. Nie będę ukrywać, nie zawsze było „różowo”. Były łzy i śmiech na zmianę. Jedno jest pewne „praca czyni mistrza” a przy wsparciu profesjonalisty p. Oli w maju br. usłyszałyśmy literkę r. Jesteśmy szczęśliwe.
Wszystkim zatroskanym rodzicom Polecam Gorąco p. Olę Reysner.

Ula Marcinek, mama 7-letniej Oli

Lubię ćwiczyć z p. Olą. Jest fajna.
7-letnia Ola Marcinek

Mama Piotra

Do pani Oli trafiliśmy kiedy Piotruś kończył 5 lat i miał problem z wymawianiem "r" (i jak się potem okazało paru innych głosek także). Sytuacja była o tyle trudna, że wcześniej przez cały rok uczęszczaliśmy na zajęcia logopedyczne w przedszkolu, które pomimo regularnego wykonywania zadawanych ćwiczeń nie przyniosły niestety poprawy, a jedynym efektem było zrażenie się Piotrka do wszystkiego, co wiązało się ze słowem "logopeda". Zajęcia z panią Olą na szczęście zmieniły to nastawienie. Piotuś miał świetny kontakt z panią, a na zajęcia mimo początkowej niechęci uczęszczał z coraz większą ochotą. Nie mieliśmy też problemu, żeby namówić go do regularnego powtarzania w domu. Zadawane ćwiczenia były ciekawe i syn się nie nudził. W rezultacie po okresie mniej więcej 2 miesięcy Piotrek zaczął bez problemu wymawiać "r". Wspominając tamten okres i panią Olę cieszymy się, że mieliśmy szczęście trafić na tak świetnego logopedę!

Anna Kobusińska

Mama Bartka

Jestem mamą 8-letniego Bartosza. Mój syn korzystał wcześniej z wielu porad różnych lekarzy, którzy nie umieli mu pomóc, a kłopoty były spore, dziecko nie potrafiło nawet płynnie i zrozumiale mówić. Chłopiec miał problemy nie tylko z mówieniem, ale też z pisaniem, zapamiętywaniem, liczeniem, koncentracją, a czas gonił- dzwonek pierwszych lekcji brzmiał mi w uszach. Wtedy to trafiłam do Pani mgr A. Reysner, która swą wytężoną pracą, wspaniałym podejściem do Bartka sprawiła,że dziecko płynnie czyta, nie ma kłopotów z pisaniem, kontakt z rówieśnikami ma świetny, a był przecież zamknięty w sobie, nadto jest jednym z najlepszych uczniów w klasie. Moje dziecko, które ma mikrouszkodzenia mózgu jest prymusem, który chętnie się uczy i ma z tego olbrzymią frajdę.
Tą drogą pragnę bardzo podziękować Pani Reysner za wspólną pracę z mym synem, za to, ze dzięki Niej widzę przyszłość mego dziecka w różowych kolorach, a mój syn ma takie same szanse jak inne dzieci w pełni zdrowe.

Magdalena Zimlińska- mama Bartka ;)

Mama Franciszka i Feliksa

Panią Olę Reysner poznałam kilka lat temu i do dziś pozostaję pod wrażeniem jej profesjonalizmu i skuteczności w prowadzeniu zajęć logopedycznych. Na zajęcia z Panią Olą uczęszczali w wieku ok. 5 lat moi synowie: Franciszek i Feliks, każdy z innymi problemami i w innym czasie. Jednak w obu przypadkach ocena pracy logopedy jest taka sama: lekcje były bardzo ciekawie prowadzone, dzieci nie odczuwały zniechęcenia, mimo, że ćwiczenia nie należały do łatwych. Pani Ola potrafiła zmobilizować do pracy w domu zarówno dzieci jak i rodziców. Dzięki temu, że jest nauczycielem wymagającym nie traciliśmy czasu i pieniędzy, a rezultaty były zdumiewające. O Franciszku specjaliści mówili, że on nie pozbędzie się wad wymowy jeśli nie zdecydujemy się na podcięcie wędzidełka pod językiem. Pani Ola zadała kłam tym diagnozom i dziś Franek pięknie mówi bez zbędnych zabiegów. Jeśli okaże się, że moja pięcioletnia córka ma kłopoty z wymową, będę spała spokojnie wiedząc, że to właśnie Pani Ola prowadzi zajęcia logopedyczne.

Ewa Piskorz

Mama Jędrka

Na zajęcia do Pani Oli Reysner trafiliśmy z polecenia. Słyszeliśmy o niej same dobre rzeczy i wszystkie okazały się prawdą. Pani Ola jasno określa warunki i wymagania dotyczące zajęć, bardzo solidnie pracuje z dziećmi oraz ma z nimi świetny kontakt. O wadzie wymowy czy problemie z wymową pewnych głosek u mojego syna dowiedzieliśmy się podczas wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej do szkoły podstawowej, wcześniej nie za bardzo zdawaliśmy sobie z tego sprawę. W ciągu roku pracy/ współpracy z fraszkami-igraszkami Jędrek uporał się z problemami w tym zakresie, aktualnie uczęszcza do pierwszej klasy i bardzo dobrze radzi sobie zarówno z pisaniem, jak i czytaniem czy wyrażaniem poprawnie własnych myśli. Muszę zaznaczyć, że bardzo chętnie uczęszczał na zajęcia, po pierwsze ze względu na fakt, że były one dla niego bardzo ciekawe a po drugie, dlatego, że złapał z Panią Olą świetny kontakt – myślę, że wynikało to głównie z jej indywidualnego podejścia do Jędrka, (które polegało na skupieniu się nie tylko na jego umiejętnościach logopedycznych, ale i ogólnym rozwoju). Jeśli zaistnieje taka potrzeba w przyszłości na pewno wrócimy do fraszek-igraszek;) Z pełną odpowiedzialnością i przekonaniem mogę polecić współpracę z Panią Olą wszystkim rodzicom!

Karolina Churska-Nowak – mama Jędrka

Mama Aleksandra i Victorii

Jestem mamą dwójki dzieci. W szczególności chłopiec był bardzo zaburzony artykulacyjnie. Pani Aleksanda Reysner była trzecim logopedą na naszej drodze. Nikt w szkole nie dawał dziecku szans na normalną wymowę i tym samym osiąganie dobrych wyników w nauce. Pani Ola Reysner dokonała rzeczy graniczącej z cudem. Mój syn Aleksander nie tylko poprawnie mówi, ale oceny oscylują w granicach 5- 6, ponieważ po pomocy logopedycznej zaczęła sie ta ściśle edukacyjna.
Jeżeli rodzicom zależy na usłyszeniu prawdy o swoim dziecku, pełnemu profesjonalizmowi i wielkiemu zaangażowaniu ze strony pedagoga, który oddaje serce - to Pani Ola Reysner jest zdecydowanie najlepsza.

Marzenna Janiszewska

Mama Hani

Szukaliśmy dobrego logopedy dla naszej córki, a na zajęcia logopedyczne do Pani Aleksandry trafiliśmy zupełnie przypadkiem. Jak się okazało był to strzał w „10”. Hania bardzo chętnie współpracowała i bardzo lubiła zajęcia, między innymi dlatego, że Pani Aleksandra ma bardzo pogodne usposobienie i potrafi dotrzeć do dziecka w taki sposób, że dość trudne zadania są wykonywane ochoczo i z przyjemnością. Wachlarz ćwiczeń, jakim Pani Aleksandra dysponuje i proponuje jest tak duży, że nie sposób było na zajęciach się nudzić. Ćwiczenia logopedyczne miały charakter zabawy i sprawiały córce przyjemność. W swoich ćwiczeniach oprócz poprawy wady wymowy Pani Aleksandra poświęcała uwagę na przygotowanie do nauki czytania. Hania poczyniła zaskakujące postępy również w tym zakresie. Pomoce do pracy w domu bardzo się przydały zarówno do nauki i do zabawy. Każde zajęcia kończyły się chwilą omówienia z rodzicami postępów i pracy domowej. Efekty prowadzonych ćwiczeń są bardzo satysfakcjonujące.

Karolina Kubiak
Mama Hani

Mama Oli i Michała

Jestem mamą 14-letniego Michała i 11-letniej Oli. Obydwoje moich dzieci chodziło do Pani Oli na zajęcia, bo mieli problemy logopedyczne, dodatkowo syn miał problemy z jąkaniem. Pani Ola bardzo pomogła mi i moim dzieciom. Wytłumaczyła mi na czym polega jąkanie i powiedziała jak pomóc Michałowi, problem rozwiązał się po pół roku i nigdy do nas nie wrócił. W ramach pracy logopedycznej, dodatkowo Pani Ola przygotowała moje dzieci do pierwszej klasy, świetnie wytłumaczyła im min. czytanie sylabami i dzięki niej dzieciaki miały łatwy start, dało im to dużą pewność siebie, która procentuje do dzisiaj, dzieci bardzo dobrze się uczą. Mimo, że zajęcia z Panią Olą były dla nich wtedy bardzo wyczerpujące, chętnie na nie chodzili, dużo się działo, były bardzo różnorodne. Najbardziej cenię Panią Olę za to, że bardzo często chwaliła moje dzieci za drobiazgi, co bardzo ich motywowało do dalszej trudnej dla nich pracy. Podobało mi się, że potrafiła mnie jako mamę zmotywować do dodatkowej pracy z nimi w domu, wyrażenia “ o bszerna szafa” i “szklany kieliszek”, które ćwiczyliśmy wspólnie zapamiętam do końca życia . Bardzo chwalę sobie i innym, pracę Pani Oli z moimi dziećmi, jest osobą bardzo wymagającą, ale szanowała czas, za który płaciłam i bardzo dobrze go z dziećmi wykorzystywała. Poleciłam Panią Olę wielu osobom i wszystkie były bardzo zadowolone.

Agnieszka Sadowska

Mama Kuby

Jestem mamą 9-letniego Kuby. Do Pani Oli trafiliśmy z problemami logopedycznymi, Kuba miał problemy z wymawianiem sz, ż, cz, dż, r. Bardzo szybko można było zobaczyć wyniki pracy z moim dzieckiem. Choć nie ukrywam, iż poświęcaliśmy dużo czasu na ćwiczenia w domu, które zalecała nam Pani Ola. Syn bardzo chętnie chodził na zajęcia, panowała wspaniała atmosfera. Różnorodność form pracy z dzieckiem sprawiała, iż syn nie nudził się i zawsze wychodził zaciekawiony z zajęć. Pani Ola przygotowała Kubę także do podjęcia nauki w klasie I, przed pójściem do szkoły umiał czytać i pisać. Uważam iż Pani Ola jest perfekcyjnie przygotowana do pracy z dziećmi. Jako mama dbająca przede wszystkim o dobro swojego dziecka, z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim rodzicom Panią Olę - wspaniałą logopedę.

Ewa Frycz

Mama Weroniki

Do Pani Oli na zajęcia uczęszczała moja córka (lat 5). Miała problem z głoskami "r", "sz", "cz". Z czystym sumieniem gorąco polecam zajęcia z Panią Olą. Zadziwiające postępy w bardzo krótkim czasie, miła atmosfera na zajęciach, ciekawe zabawy językowe i super podejście do dzieci to gwarancja naszego sukcesu. Minął rok od zakończenia zajęć z Panią Olą, a córka od czasu do czasu wspomina jak super było bawić się językiem i żałuje, że nie może pójść do Pani Logopedy.

Izabela Lenicka

Mama Krzysia

Dzien dobry
jako kochająca i dbająca o swoje dziecko mama, z pełną odpowiedzialnością mogę polecić wszelkie zajęcia organizowane przez p. Olę Reysner, także i te prowadzone w ramach fraszek-igraszek. Zajęcia prowadzone były profesjonalnie i kompetentnie, a jednocześnie ciepło i z pełnym komfortem dla młodego człowieka, który w pedagogu wyczuwał wsparcie i chęć pomocy, a nie tylko kolejne tematy " do przerobienia". Myślę , że to połączenie stanowiło o doskonałych efektach pracy logopedycznej i pedagogicznej, które pozwoliły w bardzo krótkim czasie , osiągnąć doskonałe i długotrwałe rezultaty. Byłam i jestem pod wielkim wrażeniem. I tylko mi trochę żal, że fraszki-igraszki, przestały już realizować pakiety dodatkowych zajęć, także o wydźwięku stricte humanistycznym, bo także w tym względzie stanowiły enklawę , w zdehumanizowanym, pełnym zajęć językowych, komputerowych, czy sportowych,świecie. Ale niestety doskonale to rozumiem, i tylko mi żal...

Wdzięczna mama Krzysia,
Renata Kawula